Pagalba
- Registracija
- Prisijungimas
- Pulo-8 taisyklės
- Snukerio taisyklės
- Dalyvavimas turnyruose
- Kitos taisyklės
- Statistikos parametrų paaiškinimai
- Nustatymų paaiškinimai
- Dažniausiai užduodami klausimai (FAQ)
Registracija į žaidimą vyksta per programos meniu Žaidimas->Jungtis/registruotis. Registruojantis reikia įvesti norimą vartotojo vardą, el. paštą ir du kartus slaptažodį. El. paštas naudojamas priminti pamirštam slaptažodžiui.
Prisijungimas
Užsiregistravus, galima prisijungti prie žaidimo. Norint prisijungti, reikia pasirinkti norimą kambarį (arba jį įvesti), įvesti vartotojo vardą bei slaptažodį, tuomet paspausti mygtuką Prisijungti. Jungiantis prie svetainės pulas.lt naudojami tie patys prisijungimo duomenys.
Pulo-8 taisyklės
BlitzPool pulo žaidimo taisyklės yra artimos tikroms pulo-8 taisyklėms, tačiau siekiant padaryti žaidimą paprastesniu, šiek tiek supaprastintos.
Žaidimo pradžioje ant stalo iš viso būna 16 rutulių: 7 dryžuoti, 7 vienspalviai, vienas juodas ir vienas baltas. Žaidėjai pakaitomis atlieka ėjimus, stengdamiesi baltu rutuliu įmušti dryžuotą arba vienspalvį rutulį. Kai vienas iš žaidėjų įmuša kurį nors rutulį, to rutulio tipas(dryžuotas arba vienspalvis) tampa to žaidėjo tipu. Visą likusį žaidimą žaidėjas privalo mušti tik savo tipo rutulius. Teisingai įmušęs rutulį, žaidėjas kartoja ėjimą. Taip žaidimas tęsiamas tol, kol įmušami visi 7 savo tipo rutuliai. Tuomet mušamas juodas rutulys. Laimi žaidėjas, pirmas sumušęs visus savo tipo rutulius ir įmušęs juodą. Jei juodas įmušamas anksčiau laiko, pralaimima. Žaidėjui padarius klaidą, priešininkas gali bet kurioj stalo vietoj statyta baltą rutulį ir mušti jį bet kuria kryptimi. Klaida būna kai: smūgio metu baltas rutulys įkrenta, neliečia jokio savo tipo rutulio arba pirmu lietimu liečia svetimo tipo rutulį, arba juoda rutulį. Be to, su klaida įmušus juodą rutulį, nors ir sumušti visi savo tipo rutuliai, pralaimima.
Snukerio taisyklės
Žaidžiant snukerį, skaičiuojami abiejų žaidėjų taškai. Pagrindinis žaidimo tikslas - žaidimui pasibaigus turėti daugiau taškų už priešininką. Taškai pelnomi teisingai įmušus rutulius, arba priešininkui padarius klaidą.
Žaidimo pradžioje ant stalo tam tikrose vietose iš viso būna 22 rutuliai. 15 iš jų paprasti(raudoni), 6 spalvoti: geltonas, žalias, rudas, mėlynas, rožinis, juodas ir vienas baltas. Baltu rutuliu, kaip ir pule, mušami kiti rutuliai. Kiekvienas rutulys turi savo vertę(neskaitant balto): raudonas vertas 1 taško, o spalvoti atitinkamai verti: geltonas - 2, žalias - 3, rudas - 4, mėlynas - 5, rožinis - 6, juodas - 7. Teisingai įmušus rutulį, žaidėjas gauna tiek taškų, kiek vertas įmuštas rutulys. Rutuliai mušami ne bet kokia, o tam tikra tvarka. Žaidėjas, tik gavęs ėjimą, privalo mušti raudoną rutulį(tai to žaidėjo tikslo rutulys). Jei įmuša jį, gali mušti bet kokį spalvotą rutulį(raudono nebegali). Įmušus spalvotą rutulį, jis išimamas ir vėl pastatomas į jam skirtą pradinę vietą(raudoni rutuliai niekada neišimami). Įmušęs spalvotą, žaidėjas vėl privalo mušti raudoną. Žaidėjui nepataikius tikslo rutulio, ėjimas pereina priešininkui ir šis privalo mušti raudoną rutulį, nepriklausomai nuo to kokį paskutinį įmušė kitas priešininkas. Taip žaidžiama iki tol, kol ant stalo nebelieka raudonų rutulių. Sumušus raudonus, mušami vienspalviai rutuliai jų vertės didėjimo tvarka(pirma mušamas geltonas, žalias ir t.t., paskutinis juodas). Dabar, kai ant stalo nebėra raudonų rutulių, spalvoti rutuliai jau nebeišimami(išskyrus tuos atvejus kai įkrenta su klaida). Žaidimas pasibaigia, kai ant stalo nebelieka rutulių. Už padarytą klaidą žaidėjas yra baudžiamas. Jo priešininkas gauną tam tikrą taškų skaičių ir jam pereina ėjimas. Klaida būna keliais atvejais: 1. Jei baltu rutuliu pirmu lietimu nepaliečiamas tikslo rutulys, arba įkrenta ne tikslo rutulys. Tokiu atveju priešininkas gauna tiek taškų, kiek vertas pirmas paliestas rutulys, arba įkritęs rutulys, tačiau ne mažiau kaip 4. Pvz., jei žaidėjui reikia mušti juodą rutulį(tai jo tikslo rutulys), bet netyčia jis pirmą paliečia mėlyną, įvyksta klaida ir jo priešininkas gauna melyno rutulio vertės taškų skaičių, t.y. 5 ir gauna ėjimą. 2. Jei neliečiamas joks rutulys. Šiuo atveju priešininkas gauna tikslo rutulio taškų skaičių, bet ne mažiau kaip 4. 3. Jei įkrenta baltas rutulys. Priešininkas gauna tikslo rutulio taškų skaičių, ne mažesnį kaip 4, stato rutulį namų zonoje ir gauna ėjimą. Pažymėtina, kad per anksti su klaida įkritus juodam rutuliui, priešingai negu pule, nieks nepralaimi ir žaidimas tęsiamas, tik priešininkas gauna 7 taškus už klaidą.
Kaip patekti i turnyra? Programos meniu reikia pasirinkti Turnyrai -> Dalyvauti/Stebėti arba tiesiog klaviatūroje paspausti F8 mygtuką. Vėliau atskirame lange “Turnyrai“ išsirinkite turnyrą pagal paskelbtą ID ir pavadinimą ir spauskite mygtuką “Registruoti žaid.“ (ne komandiniame žaidime, arba komandiniame kai registruojamasi į komandą), arba mygtuką “Registruoti kom.“ (tik komandiniuose turnyruose norint sukurti komandą).
Užsiregistravus į turnyrą, atidaromas turnyro dalyvio langas. Šiame lange galėsite stebėti turnyro eigą, jo schemą, kalbėtis su turnyro dalyviais. Norint dalyvauti turnyre, šio lango uždaryti negalima. Užsiregistravus belieka laukti, kol prasidės turnyras. Apie tai bus automatiškai pranešta “Turnyro pokalbių“ skiltyje. Ten taip pat bus pranešama kas yra jūsų priešininkas, kiek laiko liko einamajam raundui ir t.t.Turnyrio dalyvio langas turi tris skiltis: “Turnyro pokalbiai“ (jau aptarta), “Schema“ (vaizduojama turnyro padėties schema) ir “Parametrai“ (vaizduojami visi turnyro parametrai, tokie kaip raundui skirtas laikas, turnyro pradžios laikas, dalyvių skaičius, dalyviai, dalyvių oponentai, turnyro nugalėtojas ir t.t.).
Kiekvieną turnyrą sukuria savanoris turnyro rengėjas, kuris yra atsakingas už turnyro eigą. Turnyro rengėją galima sužinoti iš turnyro parametrų. Turnyro metu kilus neaiškumams ar ginčams, juos išspręsti gali padėti rengėjas.
Kitos taisyklės
» Vartotojo vardai. Vartotojo vardo neprasitęsę ir per paskutines 90 dienų nei vieno žaidimo nesužaidę vartotojai yra automatiškai ištrinami. Vartotojo vardas nėra ištrinamas jei jis yra pratęstas, nepriklausomai nuo to, kiek laiko praėjo nuo paskutinio žaidimo.
» Sukčiavimas. Žaidėjams draudžiama: be prasmės turėti daug vartotojų vardų, imituojant ryšio problemas išvengti pralaimėjimo, dirbtinai kelti sau arba kitiems reitingą susitarus su kitais žaidėjais, žaisti su savimi iš 2 kompiuterių arba kitais nepaminėtais būdais sukčiauti. Nesąžiningai žaidžiantiems žaidėjams gresia nuobaudos. Jie gali būti ištrinti iš žaidėjų sąrašo(taip pat ir be teisės sugrįžti), arba gali būti atimtas nesąžiningai pasikeltas reitingas.
Statistikos parametrų paaiškinimai
» Reitingas. Pagrindinis parametras, parodantis kaip gerai žaidžia žaidėjas. Žaidėjui tik užsiregistravus, reitingas būna 1500 ir didėja laimint bei mažėja pralaimint. Jei žaidėjas su mažu reitingu laimi prieš didelį reitingą turintį žaidėją, jo reitingas stipriai išauga, o pralaimėjusio tiek pat nukrenta. Ir priešingai, jei žaidėjas su dideliu reitingu nugali mažą reitingą turintį žaidėją, jo reitingas pakyla sąlyginai nedaug o pralaimėjusio nedaug nukrenta. Reitingas gali kisti tik žaidžiant, dėl ilgo neaktyvumo jis nesumažėja. Žaidimui pasibaigus lygiosiom, abiejų žaidėjų reitingai nesikeičia.
Reitingas taip pat gali didėti laimint komandinį arba asmeninį turnyrą. Kuo daugiau turnyre dalyvauja dalyvių, tuo daugiau papildomų reitingo taškų gauna jį laimėjęs dalyvis.
» Rangas. Kitaip - užimama pozicija tarp visų atitinkamo žaidimo žaidėjų. Kaip ir reitingas, rangas yra skirtingas žaidimams (pului, snukeriui).
» Rutulių balansas(snukeryje taškų balansas). Parodo kokiu vidutiniškai rutulių skirtumu žaidėjas baigia žaidimą prieš savo priešininkus. Pavyzdžiui, jei žaidėjo rutulių balansas yra 2, tai reiškia, kad jam baigus žaidimą, jo įmuštų rutulių kiekis vidutiniškai yra 2 rutuliais didesnis negu priešininko(neskaitant juodo rutulio). Jei rutulių balansas yra neigiamas, reiškia žaidėjas įmuša mažiau negu jo priešininkai. Juodas rutulys neskaičiuojamas, todėl, jei baigus žaidimą ant stalo nelieka rutulių, rutulių balansas yra nulis.
» Laimėjimo procentas. Žaidėjo laimėtų partijų kiekis procentais. Žaidimui pasibaigus lygiosiom nesikeičia.
» Laimėta-pralaimėta. Laimėtų ir pralaimėtų partijų skaičius.
» Pataikymas. Parodo kiek žaidėjas vidutiniškai įmuša savo tipo rutulių per vieną smūgį. Juodas rutulys, jei įmuštas teisingai, taip pat skaičiuojamas, taip pat ir pirmas įmuštas rutulys.
» Pataikyta-mušta. Taiklių smūgių kiekis ir visų atliktų smūgių kiekis. Taiklus smūgis būna, kai pataikomas savo tipo rutulys, teisingai pataikomas juodas, arba pirmas įkritęs rutulys.
» Serija. Parodo žaidėjo iš eilės laimėtų/pralaimėtų partijų skaičių. Jei serija neigiama - partijos pralaimėtos, jei teigiama - laimėtos. Jei nulis, žaidėjas dar nesužaidė nei vieno žaidimo.
Išsaugoti: Nusako ką išsaugoti pasibaigus žaidimui savo kompiuteryje
- Nieko. Neišsaugoti nieko
- Žaistas partijas. Išsaugoti tik žaistas partijas, kad būtų galima peržiūrėti
- Partijas ir pokalbius. Išsaugo žaistas partijas ir pokalbius su priešininku
- Po žaidimo rodyti statistiką. Jei pažymėta, žaidimui pasibaigus parodo žaidimo ir abiejų žaidėų statistiką
Kai mano ėjimas ir langas neaktyvus: Jei žaidimo langas neaktyvus ir ėjimas pereina man
- Pyptelėti. Trumpai pyptelėti
- Mirgtelėti. Mirgtelėti žaidimo langą
- Aktyvuoti. žaidimo langą Atidaro žaidimo langą
Mano žaidimo stebėtojai:
- Išspirti stebėtojus. jei neaktyvūs n sekundžių Jei stebėtojams sutriko interneto ryšys, automatiškai išspirti juos po nurodyto laiko, kad nestabdytų žaidimo
Ryšys:
- Prisijungti paleidus programą. Jei pažymėta, paleidus programą automatiškai prisijungiama paskutiniu loginu
- Išėjimo priežastis. Nurodoma išėjimo priežastis(tekstas parodomas visiems išėjus) išjungus programą. Priežastį taip pat galima nurodyti su komanda /quit [priežastis]
Piešimas: Žaidimo vaizdo piešimo greičio parametrai
- Smūgio trukmė(pauzė tarp kadrų). Kuo didesnis skaičius tuo ilgiau trunka smūgis
- Piešti vaizdą kas n kadrus. Kas kiek kadrų perpiešti vaizdą
- Nustatyti automatiškai. Pratestuoja ir automatiškai nustato optimalius abu parametrus. Lėtiems kompiuteriams rekomenduojama mažinti pirmą ir didinti antrą parametrą
Pranešimai: Įvairių pranešimų rodymas
- Įeina,išeina. Ar rodyti pranešimus apie žaidėjų atėjimą/išėjimą iš žaidimo kambario
- Pradeda žaisti, baigia žaisti. Ar rodyti pranešimus apie kitų žaidėjų pradųjimą žaisti ir žaidimo pabaigą
- Siūlo, nesutinka, siūlau, nesutinku. Ar rodyti pranešimus apie pasiūlymus, nesutikimus, pasiūlymų atsiėmimus
- Įspėti apie naują versiją dialogu. Ar įspėti apie naują versiją dialogu. Jei nepažymėta, apie versiją vis tiek pranešama pokalbių lange. Šis parametras galioja tik tuo atveju, kai versijos atsinaujinti nebūtina. Jei atsinaujinti būtina, apie versiją dialogu pranešama bet kokiu atveju
- Rodyti paaiškinimus virš objektų. Jei pažymėta, rodo paaiškinimus virš mygtukų ir kitų objektų, nuvedus ant jų pelę
Dažniausiai užduodami klausimai (FAQ)
1. Kl.: Jungiantis parodomas pranešimas, kad žaidėjas mano vardu jau yra. Ar kažkas pavogė mano vardą?
Ats.: Jūsų vardo niekas nepavogė. Šiuo atveju palaukite kelias minutes ir bandykite prisijungti dar kartą.
2. Kl.: Pirmą kartą paleidus programą parodomas klaidos pranešimas, kad per mažas ekranas. Ar įmanoma kaip nors žaisti?
Ats.: Jei leidžia monitoriaus parametrai, ekrano gebą galima padidinti taip: Control panel-> Display -> Settings, Screen resolution, 1024x768.